POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
25-11-2013       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Młodzi zdolni cz. II - niezależna grupa filmowa Butcher's Films
ZAPRASZA
Dyskusyjny Klub Filmowy Magazyn Kultury
Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17
Kraków
http://www.magazynkultury.pl/
dkf@magazynkultury.pl
miejsce:
Magazyn Kultury/Kolanko no 6
ul. Józefa 17, Kraków
19:30
BEZPŁATNE
» Film
DKF Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmów najsłynniejszej krakowskiej niezależnej grupy filmowej Butcher's Films i spotkanie z samymi Twórcami!

WSTĘP WOLNY!!!

Spotykamy się jak zawsze w Magazynie Kultury / Kolanku no 6 na ul. Jóżefa 17 o 19:30!


W programie:

Pies, reż. Przemek Filipowicz, 2013 - Najnowszy film grupy! Justyna i Łukasz wyjeżdżają w letni weekend na wieś. Podróż zostaje przerwana, gdy w środku lasu bohaterowie potrącają samochodem psa. Nieplanowany postój burzy ich wakacyjne plany.


Nędza, reż. Filip Rudnicki, 2010 - Adaptacja opowiadania Wojciecha Kuczoka pt. "Zianie". Krystyna Nędza (Iwona Bielska) jest nauczycielką polskiego w poślednim gimnazjum. Wśród uczniów ma opinię wyjątkowej jędzy, ale w rzeczywistości to osoba niezwykle sentymentalna. Podkochuje się w Januszu (Jacek Romanowski) – nauczycielu fizyki, z którym przeżyła kilka upojnych chwil na studenckim wypadzie w góry. Nędza pielęgnuje tamte wspomnienia i coraz bardziej dziwaczeje w swoim staropanieństwie.

Film zdobył m.in. "Brązową Framugę" dla Najlepszego Filmu Kina Niezależnego w kategorii fabuła na IV Festiwalu Filmowym DRZWI w Gliwicach, Nagrodę Publiczności na 7. Gliwickiem Festiwalu Filmowym GOFFR 2010, Nagroda za najlepszy film fabularny na 6. Telewizyjnym Festiwalu Filmowym "Kręci się..." i Wyróżnienie na X Gdańskim Festiwalu Filmów Niezależnych WYDMY 2010.


Podglądacz, reż. Adam Uryniak, 2009 - Weronika jest młodą i piękną mężatką. Marek jej tajemniczym sąsiadem, który ją podgląda. Ich spotkanie staje się początkiem mrocznej intrygi.

Film nagrodzono m.in. Dyplomem za reżyserię na VI Międzynarodowy Młodzieżowym Festiwalu Filmowym „Słowiańska młodość - marzenia i nadzieje” Moskwa 2010, II Nagrodą w Konkursie Amatorskim na 6. Gliwickim Offowym Festiwalu Filmowym GOFFR 2009, Grand Prix na IX Festiwalu Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali Bieruń 2009, Nagrodą dla Najlepszego Zagranicznego Filmu Krótkometrażowego (Mejor Cortometraje Extranjero) na VII festiwalu FIC Móstoles 2010 (Hiszpania).


Twardy jak Stalin, reż. Filip Rudnicki, 2012 - Kraków, rok 1956. Młody funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa dostaje zadanie inwigilacji Katarzyny Szpak, oskarżonej o fałszowanie akt notarialnych. Śledztwo wymyka się jednak spod kontroli.

Film zdobył Nagrodę za Najlepszy Scenariusz i Najlepsze Zdjęcia na Festiwalu 48 Hour Film Project w Krakowie.


Badzioch, reż. Łukasz Bursa, 2011 - Pierwsza miłość, pierwsze przyjaźnie, pierwsze upokorzenia. „Badzioch” to sentymentalna wyprawa w czasy licealne, z latami dziewięćdziesiątymi w tle.

Film zdobył m.in. pierwsze miejsce w kategorii: Film Fabularny na V Przeglądzie Kina Niezależnego SPAM w Pleszewie, I miejsce i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmów Antydepresyjnych RELANIUM 2011 w Łodzi, Grand Prix V Festiwalu Filmów Niepoważnych "Nakręceni" w Bełchatowie, Wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Amatorskich "Ogień w głowie"


Po seansie spotkanie z Twórcami!*DKF Magazyn Kultury jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej.
https://www.facebook.com/DkfMagazynKultury
Miejsce:
Magazyn Kultury/Kolanko no 6
ul. Józefa 17, Kraków
Godz.
19:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury