POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
18-11-2013       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Młodzi zdolni cz. I - Krzysztof Komander i Paweł Maślona w DKF Magazyn Kultury
ZAPRASZA
Dyskusyjny Klub Filmowy Magazyn Kultury
Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17
Kraków
http://www.magazynkultury.pl/
dkf@magazynkultury.pl
miejsce:
Magazyn Kultury/Kolanko no 6, ul. Józefa 17, Kraków
19:30
BEZPŁATNE
» Film
DKF Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na pokaz krótkometrażowych filmów Krzysztofa Komandera i Pawła Maślony oraz spotkanie z Twórcami.

WSTĘP WOLNY!!!

Spotykamy się jak zawsze Magazynie Kultury/Kolanku no 6, na Józefa 17 o 19:30!

Krzysztof Komander: Reżyser, scenarzysta, montażysta, czasem operator i twórca komiksów – najchętniej swoje filmy robiłby zupełnie sam, ale jego największą pasją jest drugi człowiek. Dlatego nawet w jego montażowni zawsze jest tłoczno. Uwielbia łączyć poznawanie filmowe ze słuchaniem innych. Czasem to słuchanie przeradza się w filmy, dlatego obok opowiadania historii sprzed lat (jak jego film „Karol” – inspirowany postacią Karola Kota – seryjnego mordercy z Krakowa z lat 60. XX wieku), sięga także po zdarzenia, spotkania, które są mu mocno osobiste (jak film fabularny „Dupek” czy dokumentalny „Staszek”). (za Festiwal Dwa Brzegi)

Paweł Maślona: Absolwent politologii, student V roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Autor krótkometrażowych filmów fabularnych i reklamowych, za które otrzymał liczne nagrody. Finalista plebiscytu „Talenty Trójki” w roku 2011. Ostatnio ukończył swój film dyplomowy pt. „Magma”, teraz przygotowuje się do pełnometrażowego debiutu fabularnego. (za Festiwal Dwa Brzegi)


W programie:

Karol, reż. Krzysztof Komander, 2011 - Pod koniec lat sześćdziesiątych w Krakowie dochodzi do serii makabrycznych morderstw. Śledztwo po swoim starszym koledze przejmuje Grzegorz Wilczyński. Po zatrzymaniu Karola Kota, domniemanego sprawcy, milicjant prowadzi dochodzenie mające doprowadzić do pokazowej egzekucji na umysłowo chorym przestępcy.

Zasady gry, reż. Krzysztof Komander, 2013 - Dokument jest rejestracją życia pacjentów hospicjum oczekujących na śmierć. Jesteśmy świadkami ich codzienności - ich łez, bólu i cierpienia, jak również tych radosnych momentów. Bo wbrew pozorom hospicjum to nie miejsce, gdzie tylko się umiera.

Zaćmienie, reż. Paweł Maślona, 2011 - Po śmierci matki Adam jest zmuszony zaopiekować się swoim schorowanym ojcem. Chcąc uwolnić się od niewygodnego obowiązku, podejmuje decyzję, której skutków nie może jeszcze przewidzieć.

Tylko dla obłąkanych, reż. Paweł Maślona, 2010 - Tragikomiczna historia dwojga ludzi, którym najwyraźniej odechciało się żyć. Harry i Sally to małżeństwo w średnim wieku. Harry próbował popełnić samobójstwo. Sally namówiła go więc na grę w golfa, umożliwiającą ucieczkę od myślenia o nieprzyjemnych sprawach. Sally ma jednak coraz mniej siły do codziennej walki o przywrócenie mężowi ochoty do życia.

Po seansie spotkanie!


*DKF Magazyn Kultury jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Miejsce:
Magazyn Kultury/Kolanko no 6, ul. Józefa 17, Kraków
Godz.
19:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury