POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
04-04-2013       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Midnight Movie Shorts w DKF Magazynu Kultury!
ZAPRASZA
Dyskusyjny Klub Filmowy Magazyn Kultury
Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17
Kraków
http://www.magazynkultury.pl/
dkf@magazynkultury.pl
miejsce:
Magazyn Kultury, ul. Józefa 17 Kraków
20:00
BEZPŁATNE
» Film
Serdecznie zapraszamy na specjalny filmowy wieczór w klimatach grindhouse'u i kultowego kina klasy B! Pożeracze mózgów, samochód-zabójca i niemiecki psychopata mordujący we włoskim stylu już w najbliższy czwartek o 20 zagoszczą w DKF Magazynu Kultury. Jesteście gotowi?

Mamy zaszczyt przedstawić naszym widzom szczególną filmową kolekcję przygotowaną przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, prezentującą współczesne krótkometrażówki twórczo nawiązujące do najlepszych tradycji kultowego kina lat 50, 60 i 70. Punktem wyjścia 100 minutowego programu jest fenomen Midnight Movies - legendarnych nowojorskich pokazów undergroundowego kina niezależnego podczas których narodziło się zjawisko filmowej kultowości. Organizatorzy ŻUBROFFKI wyselekcjonowali obrazy przywołujące dawny czar tych pokazów o północy, składające hołd m.in. filmom o potworach z lat 50 i wysmakowanemu wizualnie włoskiemu horrorowi giallo.

W PROGRAMIE:

WYSYSACZE MÓZGÓW / ATTACK OF THE BRAIN SUCKER

reż. Sid Zanforlin, Kanada 2012, 14’

Nastoletnia Samantha jest wielką fanką kina b-klasy i wszelkiego rodzaju potworów... Rodzice nie podzielają jednak jej entuzjazmu, co ma związek z wielką rodzinną tajemnicą i starszym bratem dziewczyny. Niespodziewanie, w sypialni Samanthy rozpocznie się inwazja kosmitów, a zdesperowani rodzice będą zmuszeni szukać pomocy u najlepszych specjalistów...

VICKY

reż. Bill Palmer, USA 2012, 14’

Historia morderczego samochodu z niezapomnianą scieżką dźwiękową Umberto and Time Fighter. „Vicky” to hołd złożony nieco zapomnianemu filmowi „Christine” Johna Carpentera, adaptacji powieści Stephena Kinga. To także wielki ukłon w stronę krwistych horrorów z lat 80-tych XX wieku, z olbrzymim szacunkiem dla ich unikalnych form i treści.

TANIA EKSTERMINACJA / CHEAP EXTERMINATION

reż. Minka Farthing-Kohl, USA 2011, 10’

W Sajgonie ludzie powiadają, że gdy karaluch na kimś usiądzie, to będzie mu sprzyjała fortuna... Amerykański, bezdomny staruszek żyje w przebraniu karalucha. Pewnego razu dostaje propozycję pracy jako... tępiciel insektów. Wkrótce okaże się, jaką tajemnicę skrywa jego oryginalny ubiór.

MĘŻCZYZNA I BROŃ / MAN AND GUN

reż. Brian McOmber, USA, 2011, 15’

Ameryka kocha broń! Bohater filmu – nieco autystyczny samotnik, bezgranicznie oddany tej miłości – odkrywa na internetowej aukcji jeden z największych i najpiękniejszych okazów amerykańskiej armii… Bezgraniczne pożądanie doprowadzi do wielce niecodziennych zdarzeń!

GRANICE MIASTA / CITY LIMITS

reż. Kris Moyes, Australia 2010, 10’

Krwawa jatka na „domówce” czołówki australijskiego świata mody! Przestylizowana , bezlitosna i zabójczo seksowna diva, doskonale radzącą sobie z bronią, której na pewno nie zawaha się użyć! Efekt? Smakowite, kiczowate spotkanie kina queer i kina klasy B!

KOMU WISIENKĘ / CHERRY ON TOP

reż. Mike Damanskis, USA 2012, 1’

W dobie internetu, amerykańskie prostytutki prowadzą zaciekłą walkę o klienta. Wyczuwając, że współczesny marketing to koncepcja prowadzenia biznesu, którego częścią jest klient i jego potrzeby, jedna z pań spektakularnie zdominuje rynek!

ŻÓŁĆ / YELLOW

reż. Ryan Haysom, UK 2012, 25’

W Berlinie grasuje seryjny morderca, przecinający swoim ofiarom oczy… Media i policja bezskutecznie próbują ustalić motyw i tożsamość przestępcy… Stary człowiek, opętany ściganiem mordercy, wyrusza w rozświetlony i hipnotyzujący neonowym światłem Berlin.
http://www.magazynkultury.pl/?page_id=11
Miejsce:
Magazyn Kultury, ul. Józefa 17 Kraków
Godz.
20:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury